Loader

Novy Peugeot 308 v plnej kráse

Novy Peugeot 308 v plnej kráse

V kontexte bežných životných cyklov dnešných vozidiel nižšej strednej triedy je sedemročný peugeot 308 druhej generácie už dedkom. Nové vydanie má doraziť na budúci rok, znie zo zákulisných informácií francúzskych a britských médií.

V druhej polovici budúceho roka by podľa magazínu Caradisiac mal doraziť Peugeot 308 tretej generácie vo forme päťdverového hatchbacku. Nasledovať má tiež kombi. Novinka sa pravdepodobne inšpiruje v expresívnym dizajne najnovších vozov s levom v znaku, modelov 508 a 208.

Základom by mala byť inovovaná modulárna platforma EMP2. Okrem zážihových a vznetových motorov tak počítajme aj s mildhybridy a plug-in hybridy. Do zásuvky má byť aj najostrejšie verzie, ako naznačujú správy aj od rešpektovaného britského magazínu Autocar. Fanúšikovia sa zrejme dočkajú varianty na spôsob 308 R HYbrid, ktorá v aktuálnej generácii zostala nakoniec vo forme konceptu .

Konkurent pre Volkswagen Golf R by mal vďaka kombinácii preplňované tisícšestovky a dvoch elektromotorov ponúknuť výkon cez tri stovky koní a pohon všetkých kolies. Teda podobné náčinie, ktoré dostal liftback 508 Sport Engineered.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Top